دسته بندی ها

راهنمای نصب افزونه GrTensor ii در نرم‌افزار Maple

برای نصب کامل و بدون خطای این بسته مراحل گفته شده را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

قبل از نصب حواستان باشد که نسخه‌ی دوم این افزونه با نسخه‌ی 32bit میپل سازگار است و برای کار کردن بدون مشکل، سال ارائه‌ی Maple نباید بالاتر از سال 2016 باشد.

در ابتدا این بسته را از آدرس GrTensor ii یا از آدرس دریافت GrTensor دانلود کنید. پس از دانلود، فایل فشرده‌ی دانلود شده را کپی کنید و از حالت فشرده خارج کنید سپس محتویات داخل پوشه‌ی Extract شده  را (Grtii) به پوشه‌ی User در محل نصب برنامه Maple انتقال دهید.


C:\Program Files (x86)\Maple 16\Users


بعد از انتقال دادن، چندین فایل و پوشه مطابق شکل زیر ظاهر می‌شود.

در ادامه مراحل نصب را توضیح می‌دهم.

1) در اولین قدم فایل maple.ini را در یک محل دیگر برای مثال Desktop کپی کنید و روی آن راست کلیک کرده و گزینه‌ی Open with… را انتخاب کنید و برنامه را با یک ویرایشگر متنی مانند Notepad باز کنید. سپس به سربرگ Edit بروید و گزینه‌ی Replace را انتخاب کنید. در فرم Replace هرچه /   دارید به   \   تبدیل کنید.

بعد از انجام تغییر و جایگذاری گفته شده فایل را save کنید و آن را کپی کنید و در محل User جیگزین فایل قبلی کنید. (به دلیل این که سیستم عامل اجازه تغییرات گفته شده را  در همان پوشه نمی‎دهد، آن را به Desktop منتقل کردیم و پس از اعمال تغییرات، آن را باز گرداندیم).

 2) در دومین قدم به پوشه‌ی lib در همین آدرس User بروید و فایل grii.m را کپی کنید و در پوشه‌ی lib خود Maple جایگذاری کنید. این کار را انجام می‌دهیم تا دسترسی نرم افزار  Maple برای همیشه به کتاب‌خانه GrTensor برقرار باشد. اصطلاحاً  این کتاب‌خانه را از حالت Local به Global تغییر می‌دهیم.


C:\Program Files (x86)\Maple 16\lib


نصب این افزونه تکمیل گردید. حال باید آن را در Maple فراخوانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *