دسته بندی ها

اهمیت سایت

چرا وب‌سایت؟

🔹 در نگاه اول ساختن یک وب‌سایت آن هم در دنیایی که شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام یکه تازش هستند، کاری بیهوده به نظر می‌رسد.

🔹 امـــا اگر بخواهید دانش و تجربیات تخصصی خودتان را به اشتراک بگذارید و سهمی هرچند کوچک اما مؤثر در رسانه‌ی مجازی داشته باشید، متوجه خواهید شد که شبکه‌های اجتماعی، محتوایی فست فودی و عمدتاً غیر معتبر تحویل جامعه می‌دهند. اثر پست‌های اینستاگرامی شاید در ابتدا مثل یک بمب باشد، اما بعد از مدت‌ها دفن می‌شود. در حالی که یک صفحه‌ی وب‌سایت با جست و جوی مردم و البته کمک گوگل سال‌ها زنده است.

🔹 دلایلی که گفتم باعث شدند تا این وب‌سایت را راه اندازی کنم و می‌کوشم تا تجربیاتم را در زمینه‌‌های مختلف تخصصی در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار بدهم.

امـــا با شیوه ای متفاوت!

🔺 چون با روش‌هایی اشتباه در دانشگاه، مباحث مختلف را به ما منتقل کردند. مثلاً برنامه نویسی! که روی نوع خاصی از زبان تعصب دارند. هنوز سی شارپ را کورکورانه بهتر از ویژوال بیسیک می‌دانند، در حالی که اصل مطلب داشتن خروجی برای حل یک نیاز در جامعه است. همچنین برای داشتن محصول، غیر از نداشتن تعصب، باید به مسائل کاربردی دقت کرد نه مسائل به اصطلاح خودشان بنیادی که اتفاقاً روی آن کلی هم پافشاری دارند!

 از طرفی علم دانشگاه مثل یک برکه است نه رودخانه.

🔺یعنی مطالبی را که در گذشته آموختند دوباره می‌خواهند بدون نوآوری، تغییر و حتی اصلاح وارد سرمان کنند. باز برنامه‌نویسی را مثال می‌زنم که از زبان‌ها، منابع و شیوه‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

حتماً می‌پرسید حالا رویکرد متفاوت چی هست؟

✅ اولاً که برعکس دانشگاه که اصولاً  شناخت و توجهی به نیازهای جامعه ندارد، من قبل از هر مطلب سعی می‌کنم اهداف عملی این مطلب را بگویم و این که چه نیازی باعث شد ما سراغ چنین چیزی برویم! تا متوجه روند نیازسنجی شوید و بیهوده مغزتان را پر نکنید.  

✅ و دوم این که بر اساس مفهوم کلی پیش می‌روم نه چارچوب‌های کلیشه‌ای.

 مثلاً برای من گزاره‌ی شرطی در برنامه‌نویسی فقط و فقط الگوریتم اگر فلان، آنگاه فلان است، حال می‌خواهد در زبان سی باشد یا پایتون.و بعد این مهم است که کجا و چه طوری مثلاً در طراحی صفحه کلید استفاده می‌شود.

✅ امیدوارم از وب‌سایتم لذت ببرید و راه برای نظرات و پیشنهادهایتان باز است.

🌐 در پایان از سرکار خانم فلاحت بابت طراحی زیبای وب‌سایت و همکاری در نگارش، بسیار سپاس‌گزارم.

سربلند و پیروز باشید.

عمید صادقی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *